czwartek, 14 kwietnia 2016

II Powiatowe Targi Edukacyjne "Tu mieszkam i tu się uczę"


II Powiatowe Targi Edukacyjne ” Tu mieszkam i tu się uczę ” tym razem odbyły się w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Piotra Włostowica w Trzebnicy.  Nasza szkoła po raz kolejny zaprezentowała się na swoim stoisku z jak najlepszej strony. Przedstawiliśmy ofertę edukacyjną oraz naukowe nowinki. Zaprezentowały się następujące klasy: europejska, humanistyczno-medialna, ekonomiczna, politechniczna oraz przyrodniczo-medyczna. Uczniowie i nauczyciele przygotowali materiały, które były przeznaczone dla osób zainteresowanych. Teczki, foldery, mydełka, jabłka, słodycze – tym zachęcaliśmy potencjalnych kandydatów.

Pozostałe szkoły oferujące naukę to: PZS nr 2 im. Piotra Włostowica w Trzebnicy, PZS im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich, PZS im. Jana Pawła II w Żmigrodzie, Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie, Zespół Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie. Wszystkie stoiska szkół oraz firmy proponujące praktyki starały się przyciągnąć do siebie potencjalnych kandydatów m.in. poczęstunkiem i ulotkami. Prezentujące się firmy to: cukiernia Beza, Tarczyński S.A., Dom Wycieczkowy "Zdrój", "Transmar", "Volt-Tim", "Elektroteg", Hotel Trzebnica, Restauracja Na Przedmieściu.  Swoje stanowisko także przygotował Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy.

Dużą atrakcja był kurs pierwszej pomocy i pokaz wybuchu poduszki powietrznej. Strażacy i pomoc drogowa zademonstrowali, jak wygląda akcja ratunkowa podczas wypadku (np. przygniecenia auta przez drzewo).
Jak wynika z opinii innych, nasza szkoła świetnie się spisała. Przykuwała sporą uwagę przybyłych gości. Barwna dekoracja na stoisku, przygotowana przez nauczycieli naszej szkoły, została zaprojektowana przez panią  Małgorzatę Szypulską i wyraźnie odznaczała się na tle innych stanowisk. Mamy nadzieję, że nasza obecność na tegorocznych Targach Edukacyjnych, dała pewność przyszłym uczniom, że PZS nr1 w Trzebnicy to najlepszy wybór.

Oliwia Arent, Agnieszka Janusiewicz kl. 2a
zdjęcia: Weronika Dziedzic, Ola Seredyńska 2aBrak komentarzy:

Prześlij komentarz