poniedziałek, 4 kwietnia 2016

"Drzwi otwarte"


Nasza szkoła po raz kolejny zorganizowała w pierwszy dzień wiosny „Drzwi otwarte”. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów mieli okazję zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną. Na przybyłych uczniów, nauczycieli i rodziców czekało wiele atrakcji.
Wszystkie kierunki, które oferujemy, zostały zaprezentowane w odpowiednio przystrojonych klasach. W szkole rozwieszono plakaty zapraszające do nich.


Klasa humanistyczno-medialna  swoją ofertę przedstawiła w gabinecie polonistycznym, gdzie przygotowano liczne wystawy prezentujące działalność profilu (portfolia, kroniki itd.). Można było także zagrać w gry planszowe, które dotyczyły lektur. Także gabinet historyczny zaoferował wystawy, quizy i gry utrzymane w stylistyce "PRL-u na wesoło". 

W gabinecie matematycznym klasa politechniczna proponowała gry na tablicy interaktywnej i minilekcje z geogebrą, główną atrakcję stanowiły jednak roboty. W gabinecie fizycznym miały miejsce liczne doświadczenia. Profil przyrodniczo-medyczny przygotował eksperymenty oraz warsztaty. W gabinecie chemicznym przeprowadzane były doświadczenia w pomieszczeniu laboratoryjnym.


W ofercie klasy ekonomicznej znalazły się matematyczno-geograficzne gry dydaktyczne. Profil europejski prezentowany był w klasach  językowych i dotyczył wymian międzynarodowych oraz gier na tablicy interaktywnej. W kawiarence odwiedzający naszą szkołę mogli napić się ciepłej kawy, bądź herbaty, a także zjeść kawałek ciasta. 

Tego dnia odbyła się także gala talentów, na której uczniowie przedstawiali swoje wybitne zdolności. Sala była przystrojona w kwiaty, wianki, motyle - wszystkie elementy zwiastujące wiosnę. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne, muzyczne, aktorskie oraz taneczne. Na pewno niejeden z widzów był pod ogromnym wrażeniem ich pasji i zaangażowania w to, co robią. 

Na gali można było podziwiać prace artystyczne naszych uczniów, takie jak: rysunki czy też fotografie. Dużą atrakcją był także występ mażoretek. Uczniowie innych szkół chętnie oglądali występy naszych uczniów. Dla miłośników teatru nie zabrakło przedstawienia grupy teatralnej, która działa w naszej szkole. Poza tym zorganizowane zostały warsztaty teatralne w sali lustrzanej. Nasi najmłodsi zwiedzający, czyli uczniowie szkół podstawowych, swoje umiejętności mogli sprawdzić w konkursach matematycznych. Tego dnia został zorganizowany też „Minimarsz na orientację po szkole”. W naszej nowoczesnej bibliotece grupa wolontariuszy przygotowała również wystawę fotograficzną oraz nowości wydawniczych. Jak co roku nasza szkoła włożyła duży wkład w przygotowania do dni otwartych.
Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas atrakcje przypadły do gustu wszystkim gościom.

Oliwia Arent i Agnieszka Janusiewicz 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz